Navigation Menu+

Jakie mamy rodzaje moskitier?

Najczęstszym typem moskitiery są moskitiery na ramie okna. Ich główną zaletą jest tani koszt i łatwość instalacji. Ponadto, taka siatka jest łatwa w czyszczeniu – wystarczy niewielka ilość wody z mydłem i gąbką.

Montaż moskitiery do drzwi odbywa się zwykle w domach wiejskich. Siatki te są odporne na wilgoć, promieniowanie ultrafioletowe i inne negatywne czynniki.

Walcówka moskitiery

Jest wykorzystywana głównie do dużych okien i drzwi. Oprócz ochrony przed owadami i pyłkami, takie siatki pozwalają zaoszczędzić miejsce. A jeśli zdecydujesz się usunąć siatkę, można ją łatwo zmieścić na półce w szafie. Niemniej jednak, sieci te nie chronią zwierząt przed wypadnięciem z okna.

Przesuwne moskitiery są idealne dla balkonów i tarasów, ale mogą być używane do zwykłych okien. Zasada działania przesuwnych moskitier jest prosta – rama ślizga prowadnice przez rolki. Jest to bardzo wygodne i nie zajmują dużo miejsca.

Ważne fakty o moskitierach

Te moskitiery są istotne w przypadku gdy balkon lub taras pozwala zainstalować niewielką sofę lub stół z wygodnymi siedziskami, więc możesz spać spokojnie latem na świeżym powietrzu, nie odrywając się od dokuczliwych owadów.

Ponadto, jest moskitiera – plisa typu teczka „akordeon”. Siatka ta oszczędza miejsce i jest doskonałym elementem dekoracji okiennych. moskitiery – fałdy mogą być otwarty w poziomie i w pionie. Co do zasady, życie moskitiery większości producentów nie przekracza jednego roku. W tym przypadku rzeczywista żywotność jest praktycznie nieograniczona dzięki właściwej pielęgnacji i konserwacji.

Eksperci zalecają, aby oczyścić okno z moskitierą w okresie zimowym. Same sieci, oczywiście, nie odkształcą się, ale aluminiowa rama może pęknąć na zimno. Siatkę marszczoną i przesuwającą w zimnie jest również lepiej trzymać pod zamknięciem i chronić przed mrozem. Koszt moskitiery zależy od materiału i obszaru okna. Jeśli powierzchnia jest mniejsza niż jeden metr, płatność dokonywana jest za jeden metr kwadratowy. Również cena siatki obejmuje dostawę i instalację.

1 Komentarz

  1. Tak ważne jest zadbanie o to, poprzez nabycie i zamontowanie moskitiery, co nie stanowi jakiegoś większego wyzwania, najlepszym miejscem do ich zakupu będzie jeden z krakowskich sklepów, jaki posiada ich bardzo szeroką ofertę.

    Oczywiście moskitiera nie jest czymś, co musimy stosować przez cały rok, w momencie gdy owady znikną możemy ją bez najmniejszego problemu zdemontować i schować na przyszłość.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *