Navigation Menu+

Oddolne dziennikarstwo

Wiele jest różnych rodzajów hobby, a fotografia należy do jednych z najbardziej popularnych. Ludzie w Krakowie bowiem bardzo lubią chodzić na robienie zdjęć w różne plenery oraz oglądać w prasie i internecie fotorelacje.

Szczególnie ta druga dziedzina bardzo się ostatnio rozwinęła

Ato dzięki powstaniu w globalnej sieci stron www portali społecznościowych, które umożliwiają, że każdy nowy użytkownik może zamieszczać swoje własne fotorelacje. Szczególnie ostatnio na topie są tak zwane serwisy informacyjne dziennikarstwa obywatelskiego, w których każdy może zamieszczać swoje artykuły i fotorelacje z Krakowa.

Kobieta i fotografia

To powoduje, że internet jest otwarty dla wszystkich i nie trzeba być zawodowym fotoreporterem, aby być wysyłanym przez swoją redakcję na ważne wydarzenia i wykonywać z nich fotorelacje. Teraz praktycznie każdy może to robić, ponieważ sieć spowodowała, że media stały się bardziej demokratyczne i nie polegają już tylko i wyłącznie na jednostronnym przekazywaniu informacji.

Każdy więc może wziąć aparat w dłoń i wykonywać fotorelacje

Mało tego. Takie źródła informacji, mimo że mogą uchodzić za mniej wiarygodne, w istocie są bardziej cenione przez odbiorców, niż normalne media w Krakowie. A to dlatego, że fotorelacje tego typu i ich autorzy to nie są my oni, ale wszyscy jesteśmy w tym samym koszyku.

Nie ma po prostu podziału na nadawców i odbiorców. Dlatego też fotorelacje są częściej oglądane na serwisach społecznościowych, niż na jakiś bardziej klasycznych portalach, gdzie prezentowane są różnego rodzaju informacje z kraju i ze świata.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *