Navigation Menu+

Kraków i ogrzewanie domu

Przez wiele osób wkład kominkowy gazowy uważany jest za rozwiązanie może niekoniecznie bardziej ekonomiczne (chociaż różnice w kosztach eksploatacji nie są aż tak znaczące), ale z całą pewnością bardziej ekologiczne, niż inne pomysły na ogrzewanie domu, w tym przede wszystkim tradycyjny kominek.

Sam tego tak dokładnie nie analizowałem

Z pewnością jeszcze przyjdzie na to czas na moim blogu, ale rzeczywiście kominek z wkładem kominkowym gazowym będzie bardzo wygodny: przecież nie trzeba się martwić o to, aby instalować go w pomieszczeniu o właściwej kubaturze, pomijając już nawet najważniejszy fakt, czyli to, że razem z nim trzeba zamontować rurę odprowadzającą spaliny, chociaż takie coś w Krakowie kupimy bez żadnego problemu.

Okazuje się jednak, że taki kominek z wkładem gazowym

Będzie nie tylko ekologiczny, ale również ekonomiczny. Jeśli zdecydujemy się na krok, który proponuje niejedna firma, nie tylko podgrzewacz będziemy mogli wymienić na elektryczny, ale również wszelkie inne urządzenia, które do tej pory były napędzane prądem, a które mają swoje elektryczne odpowiedniki. Zobacz więcej o wkładach kominkowych.

Przypominamy bowiem, że na instalację kominków

Ekologicznych można otrzymać dotację z Unii Europejskiej za pośrednictwem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Taka dotacja to może być nawet połowa wszystkich kosztów związanych z instalacją wkładu kominkowego. Myślę, że korzyści (przy jednej podstawowej wadzie, jaką są koszty samego zakupu i montażu), nie muszę wymieniać. W dobie ciągle wzrastających cen za prąd posiadanie własnej energii wydaje się być ciekawym pomysłem. Z pewnością jeszcze o tym napiszę.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *