Navigation Menu+

Aktywne wakacje

Jest wiele rożnych pomysł na udane spędzenie urlopów. Zwykle ludzie wykorzystują do tego wyjazdy zagranicę aby poopalać się w jakimś śródziemnomorskim kurorcie w Chorwacji albo Tunezji.

Niektórzy preferują bardziej aktywne formy wypoczynku i wtedy udają się na długie górskie wycieczki albo trasy rowerowe. Jeśli ta grupa druga nie spróbowała kolejnej możliwej formy, niech weźmie ją pod uwagę w zbliżającym się sezonie urlopowym. Otóż bardzo polecane są czartery jachtów.

Czas ruszyć jachtem w drogę

Nie będzie to droga impreza

Jeśli na taki pomysł zrzuci się kilku znajomych. Dobrze jednak mieć zrobiony patent żeglarski i wiedzieć, jak sterować jachtem, aby nic złego po drodze się nie stało. Wtedy czarterowanie jachtów będzie bardzo przyjemną i aktywną formą wypoczynku. Jachty takie są dość luksuswe i nadają się nawet na nocleg.

Niektóre firmy oferują takie usługi i jest to coraz bardziej popularne w naszym kraju. Przede wszystkim czartery jachtów dotyczą jezior mazurskich oraz morza, bo tam warunki do pływania uchodzą za najlepsze. Są jednak też inne możliwości. Na przykład czarterowanie jachtu na Wiśle może być bardzo ciekawą przygodą Polecana trasa to z Krakowa do Oświęcimia.

Powstają takie firmy

Jest już nawet przedsiębiorstwo, które umożliwia czartery jachtów właśnie na tym odcinku najdłuższej i największej polskiej rzeki. Chociaż jest to jej górny odcinek, jest bezpieczny do pływania, ponieważ Wisła na tym odcinku jest obłożona progami wodnymi. Oznacza to w istocie, że jest to ciąg sztucznych jezior, bardziej niż rzeka. Wystarczy dopłynąć busem nad rzekę i można żeglować. Prąd wody jest bardzo powolny i można spokojnie żeglować swoim jachtem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *