Navigation Menu+

Dobry izolator

Chociaż naukowcy wciąż stoją na stanowisku, że mamy do czynienia z globalnym ociepleniem, srogie zimy, jakie już od kilku lat się w Polsce pojawiają dowodzą czegoś innego. Wniosek taki jednak jest zdroworozsądkowy, ale niepodparty naukowymi niezależnymi badaniami.

Zimy wciąż są zimne

To może powodować, że globalne ocieplenie owszem jest, ale zimy i tak są zimne. Trzeba się przed nimi bronić, a do tego przydaje się styropian. Oczywiście nie chodzi o to, aby ludzie w zimowe miesiące mieli się zacząć ubierać w ten rodzaj tworzywa sztucznego, ale raczej o to, że styropian jest doskonałym narzędziem służącym do ocieplania budynków.

Chroń mieszkanie przed utratą ciepła

Ma też wiele innych zastosowań, ale w tym przypadku jego ilości osiągają przemysłową skalę, ponieważ dobrze jest, jeśli wszystkie bloki mieszkalne oraz inne budynki, w których przebywają ludzie, były właściwie ocieplone przez styropian. Sam ten materiał bardzo dobrze się sprawdza w tej roli, a jedną jego wadą wskazywaną przez techników budowlanych jest to, że styropian jest dość łatwopalny.

Ten materiał jest bezpieczny

Na to jednak też szybko znaleziono sposób i jest obecnie pełna stuprocentowa pewność, że styropian nie zagraża w żadnym stopniu i pod żadnym względem mieszkańcom budynku, który jest ocieplony w ten sposób. Nasz dom zaś staje się twierdzą chroniącą nas przed utratą ciepła.

Jego wielką zaletą jest też to, że chociaż jest tworzywem sztucznym pochodną ropy naftowej, to nie jest szkodliwy dla zdrowia, sam nie wydziela do powietrza żadnych związków szkodliwych, rakotwórczych, czy jakichkolwiek innych. Jest więc dużo bezpieczniejszy, niż jego poprzedni azbest.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *